SEMINÁŘ S HONZOU PLETÁNKEM V PRAZE

06.09.2021 14:26

Dobrý den, ahoj. 

Níže jsem vložil jako upoutávku doušku od Honzy, kterou jsem dostal mailem. Program seminářů a kurzů Praha, Olomouc, Pardubice atd.

.
Vážení přátelé,
jsou dotazy ohledně programu seminářů v Praze a v Olomouci.

Omlouvám se za používání stále stejných letáků bez podrobného rozpisu programu, ale mám k tomu několik důvodů. Za prvé je tam napsáno, o co mi opravdu jde, za druhé na leták by se program prostě nevešel, za třetí snažím se reagovat na skutečnou potřebu toho, co vidím, a co lidé, kteří přijdou na setkání, reálně potřebují. Samozřejmě je možné si něco vymyslet a pak na tom na místě trvat, navzdory tomu, co je třeba, anebo jet jakousi improvizaci podle situace. Osobně se pokouším o nějakou střední cestu. Program mám a pak ho podle potřeby, kterou u lidí vidím, měním. Je to samozřejmě problém pro ty, kteří se rozhodují, jestli na seminář půjdou, podle toho, co se bude dělat, ale za sebe mohu říct, že se pokouším o co nejširší záběr, aby nikdo z přítomných nelitoval, že tam byl. Stát se to ale samozřejmě může. :-) A je mi poněkud žinantní napsat, že se jedná o hromadnou harmonizaci.

Za poslední rok, kdy jsem měl hodně času cvičit sám, jsem udělal spoustu vylepšení a korekcí k již probraným metodikám a udělal velký posun v metodice vědomého pohybu. Vyčistil jsem didaktiku jednotlivých kroků. Za sebe hlavně ve vnímání těla a prostoru a rozklíčoval projekci 3D vnímání v rámci pozic a pohybu. Upravil jsem celistvý dech a považuji tuto věc za v tuto chvíli dokončenou. V rámci integrovaného stabilizačního systému jsem odhalil další zpřesnění, která pomáhají k ještě lepšímu propojení celého systému. Metodiku jsem si pro sebe nazval "tři válce" a 3D gotika.
V čchi kungu jsem udělal změnu hlavně v přepojování sympatiku do parasympatiku a pracoval s dalšími koncepty, hlavně čištění a prolínání, které dává další význam, před spojením do plného celku. Spousta věcí se pak změnila i v šen kungu, ale asi není na místě to tady všechno vypisovat.

Program také hodně záleží na tom, kolik jste toho nacvičili vy. Vždy položím základ a pak postupně přidávám, dokud někdo ze skupiny stačí a "rozumí" té věci. Lepší forma, jak to dělat, mě nenapadá.

V Praze v pátek 17. 9. budeme na taiji tréninku cvičit - "motor pohybu", kdy se přes řízenou disbalanci budeme vracet do centra a harmonie, skrz pohyby sestavy. Tedy změnit pohyb vymyšlený a umělý za pohyb živý a přirozený. Tímto způsobem se buduje stabilní střed, který se vám bude hodit nejen v taiji. Taiji je dobrá brána, jak tuto věc uchopit a trénovat. Pokud bude zbude čas, rád bych se ještě vrátil k "devíti perlám". Pokud budou dotazy, rád je zodpovím.

Tak tohle bude mimo jiné obsah semináře v Praze, Olomouci a kurzů v Pardubicích.

Pokud máte zájem se zúčastnit víkendových seminářů, hlaste se u organizátorů co nejdříve:
https://www.taiji-pardubice.cz/uploaded/soubory/kurzy/2021/taiji-praha.pdf
https://www.taiji-pardubice.cz/uploaded/soubory/kurzy/2021/taiji-olomouc.pdf
https://www.taiji-pardubice.cz/uploaded/soubory/kurzy/2021/taiji-pardubice-listopad.pdf


Hezké babí léto

H.

Kontakt

TAIJI-QIGONG-JABLONEC +420777121766 hosek.luk@seznam.cz